Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě obléklo nové šaty. Do současných módních linií se převlékly obě části expozice, které ukrývá bývalé vězení. V halách se představují automobily firem Sodomka a Uhlík.

Ve čtvrtek 3. května uzavře Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě svoje brány.

Pro letošní rok připravilo Muzeum českého karosářství výstavu, která představuje firmu Oldřicha Uhlíka. Výrazný pražský karosář a jeho produkce budou ve Vysokém Mýtě k vidění do konce roku 2018.

Víte, že firma Petera ve Vrchlabí byla vlastně "předskokanem" Škodovky?  I tohle se dozvíte na výstavě Historie karosářské firmy Petera Vrchlabí v Muzeu českého karosářství ve Vysokém Mýtě.

Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě v americké televizi! Dokument, který odvysílala Czech-American TV o Pardubickém kraji, jako první lákadlo nabídl procházku po tomto muzeu.

Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě se stalo součástí prázdninové soutěže pro rodiny s dětmi - ZASTAVTE ROBOTY.

Máte rádi vzpomínky? Noc v Muzeu českého karosářství a Městské galerii ve Vysokém Mýtě přináší malé osvěžení zážitků z večera, který nabízel zajímavý a bohatý program. 

V pátek 20. května se v centru Vysokého Mýta v Muzeu českého karosářství uskuteční akce s názvem Noc v muzeu. Pro rodiny s dětmi, teenagery, seniory, turisty i domorodce připravili organizátoři tento pestrý program.

Festival muzejních nocí startuje už v pátek 20. května přímo také ve Vysokém Mýtě. Muzeum českého karosářství společně s Městskou galerií připravilo komentované prohlídky, výstavy i hudební vystoupení.

MANŽEL TOUŽIL PO TATŘE „ŠILHAVCE“, TAK MU JI NAMALOVALA. U VETERÁNŮ UŽ ZŮSTALA.

V rámci oslav 120. výročí od založení firmy Josef Sodomka připravila společnost Iveco Czech Republic, a.s. dokument právě k této události.

Jeho úvodní natáčení se uskutečnilo v našem muzeu v dubnu. Mohli jsme tak přivítat vzácného hosta,

JUDr. Jana Tulise z Brna, který poutavým způsobem hovořil o historii firmy Sodomka od jejího vzniku až do 40. let.

Dokument se pak dočkal premiéry v sále Městské galerie v červnu 2015, kde současně probíhal křest Tulisovy knihy "Od kočárů k autobusům". Ta se rovněž věnuje 120. výročí firmy Josef Sodomka.

Muzeum českého karosářství dokážeme proměnit také ve fotoatelier ze 30. let.

Eleganci našich veteránů doplnila krása a půvab mladých žen před objektivem zkušeného fotografa.

Foto: Martin Sýkora, Marty - photography

Model: Tereza Machačová - Vik Ladyla, Nicolle Janků - photomodel

Účes, vizáž: Make-up artist Kateřina Martincová ( Salon Katka )

V našem muzeu jsme připravili ve spolupráci s ELKO Valenta a se zástupcem značky NIKON workshop zaměřený na základy fotografování zrcadlovkou.

Provozní doba (platí celoročně)

všední dny (po - pá): 8:30 - 17:00
víkendy a svátky: 10:00 - 17:00 
poslední vstup do muzea:
60 min. před koncem provozní doby

rop-nuts-cernobilaeu-investice-do-vasi-budoucnosti-cernobila2