Zábava a zážitky
až do půlnoci

Festival muzejních nocí startuje už v pátek 20. května přímo také ve Vysokém Mýtě. Muzeum českého karosářství společně s Městskou galerií připravilo komentované prohlídky, výstavy i hudební vystoupení.

Vše začíná v 18:20 hodin (vždyť je přece 20. května) vernisáží výstavy v historických prostorách Turistického informačního centra na náměstí Přemysla Otakara II. Na ní se představí místní kreslíř Marek Simon, držitel titulu Kreslíř roku 2015, který uděluje Česká unie karikaturistů. V Městské galerii si zájemci dají dostaveníčko při besedě s architektem Zdeňkem Šindlarem. Svoji sezonu otevírá i další výstavní síň ve Zvonici, kde se představí se svými pracemi absolventi místní Základní umělecké školy.

Komentované prohlídky po loňském úspěchu nabídnou opět dvě varianty: cestu muzeem karosářství a historickými prostorami bývalé radnice a soudu. Vše doprovodí hudební vystoupení skupin Doctor Victor a Four in Van, ve 22 hodin se na náměstí uskuteční ohňostroj, jehož hlavním sponzorem je firma Dlažba Vysoké Mýto.

Komentované prohlídky muzea: 18:45, 19:45, 20:45, 21:45.

Komentované prohlídky budovy: 19:15, 20:15, 21:15, 22:15.

Zájemci o jednotlivé druhy komentovaných prohlídek (ti šťastnější si vyzkouší předpůlnoční jízdu automobilovým veteránem) si musí rezervovat místo na emailové adrese: infocentrum@vysoke-myto.cz.

Vstupné na komentované prohlídky: 30 korun, zlevněné 15 korun, rodinné (2 dospělí +2 děti) 60,- korun, děti do 6 let zdarma.